כתובת

רוטשילד 41, פתח תקווה

שעות פעילות

א' - ה' - 20:00 - 9:00

טלפון

050-8004449

מחלת-חניכיים-1024x682

טיפולי חניכיים

כיצד משפיעים טיפולי חניכיים על המראה האסתטי? איך בוחרים מומחים לניקוי עומק? מהם סוגי טיפולי החניכיים הנפוצים ביותר ומתי כדאי לבצע הסרת אבנית?

הרקמות הרכות סביב השיניים נקראות "חניכיים" ורק מעטים מבינים את חשיבותן בפעולת הפה והלסת. ראשית, חניכיים מונעות חיכוך בין המזון שאותו אנו מכניסים לפה לבין השיניים עצמן. שנית, רקמת החניכיים מורכבת מעצם שתפקידה לשאת את השיניים ומרירית שמצפה אותה. זו גם הסיבה לצבע הוורוד של חניכיים בריאות ולרגישות שלהן מפני מחלות. הבעיה היא שכל תחזוקה לא נכונה של היגיינת הפה גורמת למחלות חניכיים ופוגעת במראה החיצוני ובתחושת הביטחון העצמי. הפתרון לכך הוא לעבור טיפולי חניכיים באופן קבוע ולהתייעץ עם מומחים במקרה של דילמה או התלבטות.


מתמחים בטיפולי חניכיים

מרפאת "אביב סמייל" הוקמה מתוך שאיפה לעזור לגברים, נשים וילדים שסובלים מבעיות שיניים וזקוקים לטיפולי חניכיים. אנו מרכזים את כל השירותים תחת קורת גג אחת ומתחייבים להשתמש רק בציוד משוכלל ומתקדם. דרכנו ניתן לתאם ליווי אישי מהפגישה הראשונה ועד תום הטיפול, לרבות עזרה במקרי חירום או התמודדות עם תופעות לוואי.


סוגי טיפולי חניכיים נפוצים

טיפולי חניכיים מתבצעים סביב הרקמה הרכה שאותה אפשר לראות גם באמצעות עין בלתי מזוינת, וסביב הרקמה הקשה שהיא למעשה העצם התומכת את השיניים בתוך הלסת. ביקור תקופתי במרפאת שיניים הוא תנאי לבריאות החניכיים ובעזרתו אפשר לבצע ניקוי עמוק, למנוע דלקות ולזהות בזמן זיהומים. כמו כן, ביקור במרפאת שיניים מהווה הזדמנות לשמוע על סוגים שונים של טיפולי חניכיים:

א. הסרת אבנית – ניקוי או הסרת אבנית מתבצעים על ידי שיננית ורופאי שיניים. הדרך הנכונה להסרת אבנית היא שילוב בין ציוד אולטרסאונד לבין ציוד ידני, אך התהליך עצמו לא כואב ולא כרוך בתופעות לוואי.

ב. הקצעת שורשים – המונח הקצעות מתייחס לטיפול שבו מנקים לעומק את הכיסים בחניכיים ומסלקים משקעי אבנית תת-חניכיים. הקצאות מתבצעות בהרדמה מקומית ומומלצות בתקופה של אחת לשלושה חודשים כדי להאיץ את קצב ההבראה הטבעי של החניכיים.

ג. מחלות חניכיים – הסיבה העיקרית למחלת חניכיים היא הרובד החיידקי שמורכב משאריות מזון וחיידקים. בשלב הראשון מבצעים ניקוי עמוק וטיפול הסרת אבנית, אך במקרים קשים נדרשת התערבות כירורגית. ההתערבות עשויה לכלול הקצעת שורשים והחדרת תכשירים בשחרור איטי בעזרת שבבים מיוחדים, הנקראים פריוצ'יפים. אלו שבבי ג'ל המשחררים חומר חיטוי שמתכלה לבדו בתוך כיסי החניכיים ובעזרתו ניתן לשפר את תוצאות ניקוי העומק.


ריכוז כל הטיפולים – בידי המומחים של אביב סמייל

כפי שניתן להבין, טיפולי חניכיים קריטיים לשמירה על בריאות השיניים והם קובעים כיצד ייראה חלל הפה שלך. חשוב מאוד לרכז את כל הטיפולים בידיים של מומחים ולא להתפשר על פרמטרים של ניסיון, אמינות ומקצועיות. אנחנו במרפאת "אביב סמייל" גאים להרים עבורך את הרף ולהעמיד לרשותך את אנשי המקצוע הטובים בישראל.

מאמרים נוספים

רופא שיניים בפתח תקווה

רופא שיניים בפתח תקווה

איך בוחרים מרפאת שיניים באם המושבות? מה מגדיר מרפאת שיניים כרב תחומית? ומדוע כדאי למצוא רופא שיניים קרוב, כשאפשר לעשות זאת בלי להתפשר על האיכות?

קרא עוד
השתלת שיניים בפתח תקווה

השתלת שיניים בפתח תקווה

מתי ובאילו נסיבות משתילים שיניים? כמה זמן לוקח להשתיל שיניים במרפאה מקצועית ומנוסה? והאם ניתן לעבור את כל התהליך ביום אחד בלבד? השתלת שיניים היא

קרא עוד
שלח הודעה
1
🦷 יש לך שאלה?
היי,
יש לך שאלה בנוגע לשירותים שלנו? 🦷