השתלת-שיניים-1024x682

השתלת שיניים – כל מה שצריך לדעת

מה ההבדל בין סוגים של שתלים לשיניים? מה עשוי לגרום לשיניים חסרות ולמה הכוונה שתלים מידיים?

האסתטיקה של אזור השיניים וחלל הפה משפיעה באופן ישיר על המראה החיצוני ועל הדימוי העצמי. מעבר לכך, לשיניים יש תפקיד פונקציונאלי חשוב ולכן הן חייבות להיות תקינות ומלאות כדי להבטיח איכות חיים גבוהה. במקרה של שיניים חסרות, ניתן לבצע השתלה וחשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי סוגים שונים של פרוצדורות. הבה נבחן מעט יותר מקרוב את האפשרויות העומדות לרשותך

 

מהן הסיבות לשיניים חסרות?

כדאי לזהות את הסיבה לשיניים חסרות עוד לפני שמתעניינים בהליך השתלת שיניים. באופן בסיסי, שתלים לשיניים מהווים תחליף מלאכותי ותפקידם למלא את המקום של השן החסרה. מצב של שיניים חסרות עלול להיגרם בגלל ריקבון מתקדם, כישלון בטיפול שורש, מחלת חניכיים חריפה, שחיקה, גרימת טראומה לפה בעקבות תאונה או פגמים מולדים. היתרון הוא שניתן להוסיף שתלים לשיניים ולקבל פתרון קבוע. נוסף על כך, מבחינות רבות, עדיפים השתלים על אפשרויות שיקום אחרות, כגון תותבות, והם הרבה יותר אסתטיים ונוחים.


סוגים נפוצים של שתלים לשיניים

ישנם שני סוגים עיקריים של שתלים לשיניים אשר נפוצים בעת בחירה בהליך השתלת שיניים בישראל.

  1. שתלים דנטליים בצורת קונוס עם הברגת V, המיועדים למקרים שבהם למטופל יש עצם נקבובית, כך שאם זהו המצב שלך – אל דאגה, ישנו פתרון המותאם ספציפית עבורך.
  2. שתלים דנטליים ישרים עם הברגת צילינדר, המתאימים לכל שאר המקרים שבהם אין בעיה ספציפית עם עצמות הלסת.

במקביל, אנו מזמינים אתכם כמובן להתייעץ עם אנשי המקצוע של אביב סמייל ולקבל הכוונה מדויקת לגבי התאמה של שתלים לשיניים למצב הבריאותי והרפואי הקיים.

 

שתלים מידיים – השתלת שיניים ביום אחד

שתלים מידיים מספקים מענה לאלו מעמנו המעוניינים לקצר את התהליך ולהשלים את השיניים החסרות באופן מהיר ויעיל. השתלים מותקנים באמצעות סד כירורגי וביום ההשתלה עצמו מתקינים גשר מעבר אקרילי מוזמן מראש, על בסיס תכנית התאמה אישית בעזרת מחשב. השימוש במחשב מאפשר לשלב בין שתלים מידיים ושיקום ביום אחד ותוך התחשבות במצבו הבריאותי והדנטלי של המטופל. כמו כן, שתלים מידיים יכולים להתאים למי שעובר עקירות כירורגיות וזאת כדי לשמור על עובייה ועל נפחה של עצם הלסת.


כל מה שהשיניים שלך צריכות – במרפאה מובילה אחת

מאמרים נוספים

טיפולי חניכיים

כיצד משפיעים טיפולי חניכיים על המראה האסתטי? איך בוחרים מומחים לניקוי עומק? מהם סוגי טיפולי החניכיים הנפוצים ביותר ומתי כדאי לבצע הסרת אבנית? הרקמות הרכות

קרא עוד